Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biografie

25. 12. 2011

Rebecca King pochází z Baltimoru v americkém státě Maryland. V letech 2001–2006 studovala u Olgy Toziakové v Ballet Studio No 7 v Columbii. Během studií se stala laureátkou Mezinárodní baletní soutěže ve Varně a finalistkou Youth America Grand Prix, na Mezinárodní baletní soutěži v ruském Artěku získala hlavní cenu Grand Prix winner. V roce 2006 byla sólistkou Ukrajinského národního baletu, kde vystupovala v Pas de trois a Tanci velkých labutí v Čajkovského Labutím jezeře, v roli Ingrid v Peer Gyntovi, v Pas de Action a Pas de trois v baletu La Bayadere. Od sezony 2008/9 byla demisólistkou a od sezóny 2009/10 sólistkou baletu Státní opery Praha, kde se představila v Pas de trois v Labutím jezeře, v titulní roli Popelky ve stejnojmenném baletu a jako Anastasie v baletu Spící krasavice – poslední dcera cara. Diváky zde oslnila svým ztvárněním dvojrole Odetty/Odilie v Labutím jezeře a rolí Myrthy v Giselle.
Od sezóny 2011/12 nastoupila do Národního divadla, kde tančí roli Odetty/Odilie v Labutím jezeře v choreografii Kenetha Grevea, Vílu Vánoc v baletu Louskáček – Vánoční příběh choreografa Youri Vamose. Také se představila v duetu Empty Title, který je součástí komponovaného večera Svěcení jara.
Zúčastnila se několika zahraničních gala, například zatančila na Ballettu Gala v německém Karlsruhe a na Anaheim International Dance Festival v americké Kalifornii.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář